Сонячна електростанція на власне споживання

Давайте розберемося що таке сонячна електростанція для власного споживання (СЕС), вона ж станція без необхідності оформлення Зеленого тарифу. Як дана система заміщає до 65% витрат на електроенергію, чому це вигідніше ніж підключати Зелений тариф?

СЕС на власне споживання — особливий вид безакумуляторної сонячної установки, яка спрямовує всю вироблену енергію на споживання в режимі реального часу. Без перетоків в мережу, що дуже важливо. Це досягається завдяки спеціальному лічильнику SmartMeter, від австрійської компанії Fronius. SmartMeter – двонаправлений інтелектуальний лічильник електроенергії, призначений для оптимізації використання електроенергії з функцією 0% Feed-In (Zero Export). Такі типи СЕС стають особливо затребуваними на тлі постійного підвищення вартості електроенергії та складнощів в підключенні Зеленого тарифу для юр. осіб. Особливо після переходу на новий ринок з 1 липня 2019. Далі докладніше про проблему і рішення.

скільки виробляє діюча сонячна станція?

дійзнайтеся скільки квт/год генерує сонячна станція за конкретний період часу
відправити запит 83%

скільки виробляє діюча сонячна станція?

дійзнайтеся скільки квт/год генерує сонячна станція за конкретний період часу
НАДІСЛАТИ ЗАПИТ (НАТИСНІТЬ) 83%

Прогноз зростання тарифів на ЕЛЕКТРоЕНЕРГІю від МЕРТ на 2021 рік

Згідно з прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), вартість електричної енергії для непобутових споживачів буде зростати щорічно: + 15% в 2020м, ще на 12,5% в 2021 році . Підтвердження:
фіційні дані консенсус-прогноз від МЕРТ на 2021☚
Це, безумовно, підштовхне представників бізнесу і промисловості до впровадження комплексу енергоефективних заходів: системи енергоменеджменту, СЕС, модернізації освітлення і кондиціонування, установки перетворювачів частоти на насосне обладнання та переходу до диференціального типу розрахунків.
Прогноз удорожания электроэнергии в Украине

ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПОДОРОЖЧАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Найефективніший варіант рішення – заміщення дорогої електроенергії із зовнішньої електромережі, дешевою електроенергією від власної сонячної станції (СЕС). Обсяг заміщення електроенергії, в залежності від характеру споживання, може становити до 90% в весняно-літній і 15-20% в осінньо-зимовий періоди (30-50% сумарно за рік). Що дозволяє знизити поточні витрати і підвищити рентабельність. Така СЕС може бути встановлена ​​в будь-якому місці: на даху виробничого цеху, торговому центрі, складському приміщенні, школі, лікарні або будь-якому іншому об’єкті де є постійне споживання в денний період. Коли «сонячної енергії» недостатньо, різниця автоматично береться із загальної мережі. Сонячні електростанції для власного споживання вигідні ще й тим, що не вимагають виконання проектів на приєднання і отримання ліцензії ОРЕ на відміну від Зеленого тарифу (сумарні проектні витрати на оформлення якого складають від 10 000 $). А з довгого переліку дозвільної документації вимагається лише узгодження з ДАБІ. У підсумку термін реалізації подібного проекту становить 1 місяць і починає економити електроенергію з першої хвилини запуску станції.
При обсягах станції до 250 кВт набагато вигідніше ставити СЕС під власне споживання, ніж підключати до Зеленого тарифу. Чому? По-перше, оформлення ЗТ для юр. осіб обійдеться від 10 тис. дол. незалежно від розміру станції. По-друге, “зелений” тариф = 0,12 EUR / кВт (ще й 18% податки), що практично дорівнює ціні по якій підприємство платить за власну електроенергію.
При обсягах станції до 250 кВт набагато вигідніше ставити СЕС під власне споживання, ніж підключати до Зеленого тарифу.
Чому?
По-перше, оформлення ЗТ для юр. осіб обійдеться від 10 000 $ незалежно від розміру станції.
По-друге, “зелений” тариф = 0,12 EUR / кВт (ще й 18% податки), що практично дорівнює ціні по якій підприємство платить за власну електроенергію.

принцип роботи сес на власне споживання

Сонячні батареї генерують постійний струм, направляють його в інвертор, який перетворює його в змінний струм придатний для електроприладів. Далі змінний струм напряму подається в електромережу об’єкта для забезпечення власних потреб підприємства.

Можливі два режими роботи такої системи:

1) Генерація електроенергії менше споживання електроенергії на об’єкті:
✔сгенерована електроенергія використовується для забезпечення власних потреб (прилади, технологічна лінія, інше обладнання). Якщо виробленої електроенергії недостатньо — її різниця автоматично добирається із зовнішньої електромережі.

2) Генерація електроенергії більше споживання електроенергії на об’єкті:
✔об’ект не споживає електроенергію із зовнішньої електромережі. Надлишок електроенергії не потрапляє в зовнішню мережу, адже спеціальне обладнання системи дає команду на інвертор обмежити загальну генерацію до рівня споживання на об’єкті.

Схема роботи без зеленого тарифу

Схема солнечной электростанции

Підбір обладнання для СЕС

При будівництві сонячної електростанції проводиться повний аналіз характеру споживання електроенергії на об’єкті. Залежно від показників споживання та особливостей встановлення сонячних панелей, підбирається відповідна потужність СЕС з урахуванням різниці споживання об’єкта і вироблення в піковий період.

Приклад станції на власне споживання

Уявіть що Ви – власник бізнесу. Ваше підприємство споживає 36 000 кВт/год електроенергії на місяць. Підприємство працює одну робочу зміну з 9:00 до 18:00, також у нічний час доби. Основне споживання електроенергії припадає на денний час. Виходячи з цього вибираємо потужність станції так, щоб генерація станції не перевищувала пікове споживання в сонячні дні. У світлий час доби підприємство отримує енергію одночасно від сонячної електростанції і від мережі. Припустимо, частина даху / фасаду будівлі (підприємства, школи, лікарні, або торгового центру і т.д.), на якій встановлюється сонячна електростанція, орієнтована на південь і становить 1500 м2. Цієї площі досить для сонячної станції потужністю 220 кВт.

Показники по об’єкту:

– місячне споживання: 36000 кВт / год.
– споживання в світлий час доби: 30000 кВт / год
– навантаження виробничого обладнання 170 кВт (+/- 5%)

Тоді конфігурація СЕС буде:

– потужність станції: 220 кВт
– вартість станції 137 000 USD
– за рік така станція виробить: до 220 000 кВт

Відсоток заміщення: 51% від власного споживання об’єкта за рік!
Энергия солнца на предприятии

Економічне обгрунтування:

☛ Заощадження підприємства за рік при тарифі на електроенергію 3,08 грн за 1кВт/год складуть:
✚ 220 000 кВт/год х 3,08 грн = 677 600,00 грн (або 26 061 USD, при курсі 26 грн за 1 $)

☛Срок окупності станції без урахування зростання вартості електроенергії:
✚137 000 USD / 26 061 = 5,5 років

Мінімальний термін експлуатації СЕС 25 років. Собівартість сонячної електроенергії за 25 років експлуатації складе 0,9 грн. за 1 кВт / год, що в 3 рази дешевше діючих тарифів!

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

UK_для футера

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Замовте зворотній дзвінок і наш фахівець зв’яжеться з Вами найближчим часом!

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

UK_для футера