СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ

Сонячні панелі — пристрої які складаються з кремнієвих елементів сполучених між собою струмопровідними шинами. Такі елементи поглинають фотони променів Сонця для перетворення в електроенергію, так званий фотоелектричний ефект. Вироблений струм надходить на спеціальні металеві доріжки (струмопровідні шини або Busbar), які містять срібло для кращої електропровідності. Кількість Busbar в сучасних пристроях досягає 12 доріжок на одну кремнієву пластину, яких в одній панелі може бути від 60 до 144. Кремнієві пластини з’єднані між собою в алюмінієвій рамі і захищені загартованим склом товщиною від 3 мм з подвійним ламінуванням. Така конструкція витримує тиск більше 500 кг на м², і захищає пластини від граду. Найпотужніша сонячна батарея доступна в Україні в 2020 році, номіналом 420 Вт, може згенерувати 504 кВт/год електроенергії за 1 рік роботи.
Солнечная батарея

Полікристалічні АБО монокристалічні СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ

Давайте розберемося які бувають види сонячних батарей і чим вони відрізняються одна від одної? На сьогоднішній день виділяють 2 основні типи елементів: монокристалічні і полікристалічні. Обидві технології сучасні, і з успіхом застосовуються в установках для приватного і комерційного призначення. Головна відмінність між ними – ефективність перетворення фотонів світла в струм. Відповідно монокристал буде працювати ефективніше займаючи при цьому менше площі.
ХарактеристикаМонокристалПолікристал
Метод виготовленнякристали вирощують
і нарізають на пластини
пластини роблять із відходів
після виробництва монокристалу
Ефективність роботидо 22%до 17 %
Де застосовуютьприватні та комерційні
установки
приватні та комерційні
установки
Гарантіядо 10 років на виріб, до 25 років на продуктивність генерації не менше 80% від початкового номіналу до 15 років на виріб, до 30 років на продуктивність генерації не менше 80% від початкового номіналу
Технології що застосовуються для збільшення КПДPERC, Half-Cell, BSF, MBB, N-TYPE, HITHalf-Cell
Вартість в Україні, 2020Від 100 до 250$ за од.Від 70 до 140$ за од.
Окупність4-7 років, в залежності від
власного
споживання будинку
3-7 років, в залежності від
власного
споживання будинку
Висновоквисокий КПД, новітні технології, вища генерація при менщій площібільш доступне рішення, що потребує більше площі для досягнення однакового ефекту з монокристалом
Показник МонокристалПолікристал
Метод виготовлення кристали вирощують
і нарізають на пластини
пластини роблять із відходів
після виробництва монокристалу
Эфективність роботидо 22%до 17 %
Де застосовують приватні та комерційні
установки
приватні та комерційні
установки
Гарантія до 10 років на виріб, до 25 років на продуктивність генерації не менше 80% від початкового номіналу до 15 років на виріб, до 30 років на продуктивність генерації не менше 80% від початкового номіналу
Технології що застосовуються для збільшення КПД PERC, Half-Cell, BSF, MBB, N-TYPE, HITHalf-Cell
Вартість в Україні, 2020від 100 до 250$ за шт.від 70 до 160$ за шт.
Окупність4-7 років, в залежності від
власного
споживання будинку
3-7 років, в залежності від
власного
споживання будинку
Висновок високий КПД, новітні технології, вища генерація при менщій площібільш доступне рішення, що потребує більше площі для досягнення однакового ефекту з монокристалом

вплив граду на сонячні панелі

На відео реальний тест, при якому крижана куля діаметром 5 см вдаряється об поверхню сонячної панелі, покриття з черепиці зі швидкістю 160 км / год. Сонячні панелі витримують навантаження 5400 Паскаль (більше 500 кг / м²). До того ж завжди встановлюються під кутом. Що практично унеможливлює пошкодження загартованого скла сонячної панелі.

СУЧАСНІ РОЗРОБКИ В АЛЬТЕРНАТИВНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ

Світові лідери у виробництві сонячних батарей зі списку Tier 1 (Ja Solar, Jinko, Trina, Canadian Solar, Hanwha Q Cells, Risen) постійно модифікують процес виробництва. З метою підвищення продуктивності фотоелементів, на сьогоднішній день використовують

4 основних технології:

Кремневые ячейки солнечных батарей

Half-Cell

спосіб поділу кремнієвої пластини на 2 частини, з метою скорочення витрат енергії при сонячному затіненні. Характеризуються збільшенням кількості запобіжників (bypass diode абошунтуючий діод – датчик який вимикає генерацію). Така конструкція дозволяє істотно збільшити ККД і продовжує генерацію струму навіть при попаданні тіні на поверхню модуля. Сенс в тому, що згенерований струм тече по каналах, які в 2 рази коротше стандартних. Що в свою чергу зменшує загальні втрати в генерації. І навіть якщо половина модуля затінена, то друга половина продовжує працювати! Вагома перевага такого конструктиву – більш ефективна робота при затіненні.
Кремневые ячейки солнечных батарей
Солнечная батарея с технологией PERC
 

PERC (Passivated Emitter Rear Cell)

– метод, при якому на задню поверхню пластини наноситься спеціальний відражаючий прошарок, з метою перенаправлення фотонів світла для повторної виробітки енергії. Що дозволяє виробити більше енергії. Концепцію було розроблено ще в 80-х роках в австралійському університеті, знайшла своє застосування з кінця 2017 року. Зараз всі передові виробники впроваджують PERC підкладки. Але тільки у монокристалічних панелях.
Солнечная панель с технологией HIT

 

HIT (Heterojunction with Intrinsic Thin-layer)

— впровадження прошарку силікону і аморфного кремнію в стандартну кремнієву пластину. Уявіть собі гамбургер, приблизно так виглядає HIT елемент, тільки товщиною як паперовий лист! При нагріванні елементів фотомодуля, струму стає важче перетікати по струморовідним шинам, це зумовлює падіння напруги. Дана технологія мінімізує ці втрати. Широко застосовується тільки в продукції компанії Panasonic.

Солнечная панель с технологией HIT
Bifacial solar cell

BSF (Bifacial solar cell)

— двосторонній кремнієвий елемент, який може використовувати світло що відбивається від поверхні. Таким чином відбувається додаткова генерація на тильній поверхні модуля. Активно застосовується у виробника JA Solar.

СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ TIER 1

Дуже популярний рейтинг від консалтингової компанії Bloomberg . Все дуже просто, але вводить більшість людей в оману. Давайте розберемося. Отже, даний список грунтується тільки (це важливо) на фінансових показниках заводів виробників. Чим більше завод виробляє обладнання для альтернативної енергетики, тим вище у нього фінансова привабливість для інвесторів. Що показує економічну характеристику компанії, а не характеристику самої продукції. Компанії зі списку Tier 1 змінюються 4 рази на рік. І багато продавців спекулюють цим показником, заявляючи що бренди з такого списку краще за інших. Важливо розуміти, що якість самої панелі не залежить від положення в списку Tier 1. Для прикладу, найефективніші моделі від Panasonic і LG і близько не входять в десятку рейтингу Bloomberg. Тим не менш ТОП 5 лідерів списку мають повний цикл виробництва і дійсно виправдовують якість своєї продукції.
Тиер1 2020 список Блумберг

РЕЙТИНГ "СУПЕР ЛІГА КРЕМНІЄВИХ МОДУЛІВ"

Іншим прикладом світового рейтингу серед виробників служить “Суперліга кремнієвих модулів” ( Silicon Module Super League ) – це список найбільших виробників, в який щорічно входить 6 лідерів галузі. Це як Велика 7, тільки в індустрії відновлюваної енергетики. Ось тут відбір базується на обсязі виробництва і технічних характеристиках модулів, що важливо для споживача. Цим списком дійсно можна керуватися при виборі панелі. Серед представників практично завжди можна зустріти – JinkoSolar, Trina Solar, Canadian Solar, JA Solar, LONGi Solar, Hanwha Q-CELLS.

СКІЛЬКИ СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ В УКРАЇНІ

На момент 3-го кварталу 2019 року в Україні встановлено і підключено за «Зеленим тарифом» 14 790 домашніх сонячних станцій. Це більше ніж за попередні 4 роки разом узяті. Динаміка залишиться позитивною мінімум до 2030 року. Найбільше встановлено станцій в Київській, Дніпропетровській та Тернопільській області. Сучасна СЭС, потужністю по інвертору 30 кВт з масивом сонячних батарей на 45 кВт, генерує в рік мінімум 53 000 кВт/год. Ставка по якій 1 кВт енергії продається державі 0,16 EUR.
Порахуйте скільки це доходу у валюті за рік?

скільки виробляє діюча сонячна станція?

дійзнайтеся скільки квт/год генерує сонячна станція за конкретний період часу
відправити запит 83%

скільки виробляє діюча сонячна станція?

дійзнайтеся скільки квт/год генерує сонячна станція за конкретний період часу
НАДІСЛАТИ ЗАПИТ (НАТИСНІТЬ) 83%
количество дСЭС 3й квартал 2019

КРАЩІ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ В НАШОМУ МАГАЗИНІ!

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

UK_для футера

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Замовте зворотній дзвінок і наш фахівець зв’яжеться з Вами найближчим часом!

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ

UK_для футера